SRMTec – półhermetyczne sprężarki tłokowe i śrubowe – nowość w ofercie

02/10/2022

Szeroka oferta nowoczesnych, energooszczędnych sprężarek półhermetycznych włoskiej marki SRMTec do standardowych i naturalnych czynników chłodniczych, wyposażonych w unikalne, opatentowane technologie tylko u nas!

Zobacz produkty SRMTec

Pobierz katalog SRMTec (pdf12MB)

Wyłączny Dystrybutor Sprężarek SRMTec

Chcąc zapewnić naszym Klientom jak najszerszy dostęp do komponentów i części niezbędnych dla chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji nieustannie rozszerzamy asortyment oferowanych przez nas produktów. Dlatego, miło nam poinformować o rozpoczęciu współpracy ze światowym liderem w produkcji sprężarek półhermetycznych firmą SRM Italy i podpisaniu wyłącznej umowy dystrybucyjnej na obszar Polski. Dziękujemy za zaufanie naszym Partnerom z Włoch i polecamy naszym obecnym i przyszłym Klientom szeroką gamę niezawodnych, energooszczędnych, półhermetycznych kompresorów tłokowych i śrubowych, które dołączyły do naszego portfolio.

SRMTec – półhermetyczne sprężarki tłokowe i śrubowe – nowość w ofercie
SRMTec – półhermetyczne sprężarki tłokowe i śrubowe – nowość w ofercie
SRMTec – półhermetyczne sprężarki tłokowe i śrubowe – nowość w ofercie
SRMTec – półhermetyczne sprężarki tłokowe i śrubowe – nowość w ofercie

Półhermetyczne sprężarki tłokowe i śrubowe SRMTec

SRM Italy jest integralną częścią grupy Snowman, najszybciej rozwijającego się dostawcy sprężarek na świecie, posiadającej 14 spółek zlokalizowanych na 5 kontynentach oraz partnerów handlowych na całym świecie. Skonsolidowane know-how obejmujące szereg innowacyjnych rozwiązań zarówno komercyjnych jak i przemysłowych sprawia, że oferta produktowa SRMTec jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej unikalne potrzeby i oczekiwania branży HVAC.

Początki SRMTec sięgają 1908 roku wraz z założeniem firmy Svenska Rotor Maskiner (SRM) w Sztokholmie (Szwecja). Pierwsza sprężarka SRM pochodzi z 1934 roku, kiedy to SRM wynalazła sprężarkę śrubową, rewolucjonizując tym samym rynek. Dzisiejszy SRMTec, z siedzibą we Włoszech, pozostaje wierny temu głęboko zakorzenionemu duchowi pionierstwa.

Sprężarki półhermetyczne na standardowe i naturalne czynniki chłodnicze

SRMTec oferuje szeroki wybór półhermetycznych sprężarek śrubowych i tłokowych, dostosowanych do specyficznych zastosowań na rynku komercyjnym i przemysłowym.
SRM Italy to producent mogący pochwalić się imponującą ilością rodzajów i modeli tych urządzeń. W portfoli firmy znajdziemy 288 modeli sprężarek półhermetycznych oferowanych pod marką SRMTec, z czego 129 z nich stanowią półhermetyczne sprężarki tłokowe, a 159 to sprężarki śrubowe. Kompresory te występują w konfiguracjach 60Hz-UL i przystosowane są do standardowych i naturalnych czynników chłodniczych. Dostępne są również specjalne serie sprężarek wyposażone w unikalne, opatentowane technologie.

Energooszczędne sprężarki półhermetyczne

SRM Italy jest zaangażowana w prace mające na celu zapewnienie bardziej ekologicznej przyszłości. Produkty SRMTec posiadają unikalne, opatentowane rozwiązania, których wdrożenie ma na celu między innymi obniżenie zużycia energii, a tym samym kosztów wynikających z eksploatacji urządzenia i poszanowania dla wykorzystania ograniczonych zasobów naturalnych. Firma dba o to, aby każdy produkt dostępny pod marką SRMTec był rozwiązaniem możliwie jak najbardziej ekologicznym, dlatego przykłada dużą wagę do tego, aby sprężarki były zoptymalizowane pod kątem stosowania przyjaznych dla środowiska i naturalnych czynników chłodniczych, w tym amoniaku, propanu, CO2 i HFO.

Nowoczesne sprężarki półhermetyczne

SRM do projektowania produktów stosuje nowoczesne oprogramowanie i technologie, w tym takie rozwiązania jak CFD (obliczeniowa dynamika płynów), FEM (metoda elementów skończonych), oprogramowanie SRM (najbardziej zaawansowane oprogramowanie do projektowania śrub sprężarek).
Firma nieustannie wprowadza innowacje, jednymi z ostatnich są: Patent Auto-Vi, Patent Actiflow, odśrodkowy separator oleju, pierwsza półhermetyczna sprężarka do amoniaku, RP2 kompaktowa sprężarka tłokowa +30 barów, innowacyjna konstrukcja CO2. Obecnie SRM jest w posiadaniu ponad 300 patentów, które znajdują swoje zastosowane w produktach. Grupa może pochwalić się 6 ośrodkami badawczo-rozwojowymi rozmieszczonymi na 3 kontynentach.

Produkcja sprężarek tłokowych i śrubowych SRMTec

Fabryki, w których odbywa się produkcja kompresorów posiadają nowoczesny park maszynowy o wysokiej wydajności. Zakłady produkcyjne SRM Italy w Lonigo (Włochy) wyposażone są w najbardziej zaawansowane technologie produkcji i kontroli jakości, co gwarantuje niezawodność produktów. Produkowane elementy sprężarkowe wytwarzane są w nowoczesnych maszynach CNC, które zapewniają uzyskanie pożądanego profilu. Następnie poddawane są one obróbce, tak aby wartość odchyłki na profilach złożonych jak śruby, nie przekraczała 8. 

Każdy produkt wychodzący z linii produkcyjnej poddawany jest restrykcyjnej kontroli jakości, której pierwszy etap realizowany jest już na miejscu, w fabryce SRMTec. Firma posiada specjalne pomieszczenie, w którym panują zadane warunki temperaturowo-wilgotnościowe, tak aby zminimalizować ekspansję materiałową i zapewnić dokładność pomiarów. Maszyna pomiarowa dokonuje dokładnych odczytów na całej linii profilu badanego elementu, generując jednocześnie profil elementu do postaci cyfrowej, tak aby można było poddać go późniejszej analizie.

Wszystkie urządzenia poddawane są również próbie ciśnieniowej i próbie szczelności przeprowadzonej z azotem. W trakcie realizacji testu szczelności sprężarki, gaz wewnątrz urządzenia spręża się do 23 barów i całość zanurza się w basenie. Testy te wykonywane są przed i po próbie wydajności. Firma posiada specjalne stanowisko testowe do wszystkich warunków pracy i czynników chłodniczych. Całość pracy usprawnia kolejka wielopaletowa, która obsługuje ponad 100 palet z elementami sprężarkowymi na różnym etapie produkcji. Maszyna ta automatycznie podaje części do maszyn CNC oraz na linię montażową. Zoptymalizowane procesy połączone z rygorystyczną kontrolą jakości i testami wydajności każdej produkowanej sprężarki sprawiają, że produkty SRMTEC gwarantują stale wysoką jakość i niezawodność.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą sprężarek SRMTec.

Pokrewne artykuły:

Polecane produkty: