Systemy klimatyzacyjne

Stosowanie klimatyzatorów kojarzy się nam przede wszystkim z możliwością obniżenia temperatury w pomieszczeniu. Jednak ich funkcja nie ogranicza się tylko do możliwości schłodzenia przestrzeni. Zadaniem systemów klimatyzacyjnych jest stworzenie optymalnych parametrów powietrza, czyli zadbanie o komfort w zakresie temperatury, jak i wilgotności powietrza.

Zastosowanie systemów klimatyzacyjnych

Klimatyzatory cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników indywidualnych, w zastosowaniach domowych. Gdy korzystanie z klimatyzacji ma na celu zadbania o optymalne warunki pracy i funkcjonowania człowieka, mówimy wówczas o klimatyzacji komfortu. Jednocześnie systemy klimatyzacyjne są wykorzystane również, aby uzyskać warunki niezbędne do funkcjonowania określonych gałęzi przemysłu. Przykładem takiego rozwiązania jest branża elektroniczna czy farmaceutyczna, gdzie utrzymanie określonej temperatury i wilgotności oraz wysoko skuteczna filtracja zanieczyszczeń, przez zastosowanie wydajnego systemy klimatyzacji i wentylacji jest koniecznością.

Akcesoria do montażu i serwisowania klimatyzacji

Przy doborze odpowiedniego systemu klimatyzacyjnego powinno się brać pod uwagę specyfikę pomieszczenia, które ma zostać obsłużone przez system. Ważnym aspektem jest wydajność systemu klimatyzacyjnego, głośność pracy, odpowiednie usytuowanie, które umożliwi łatwy dostęp i możliwość sprawnej konserwacji czy, co szczególnie ważne w zastosowaniach domowych, estetyczny wygląd klimatyzatora. Do montażu klimatyzacji polecamy wysokiej jakości akcesoria dostępne w naszym sklepie. Znajdziesz tu produktu takie jak: podstawa do klimatyzatora z gumowym wspornikiem podstawy odpornym na promieniowanie UV; łatwe w montażu podkładki antywibracyjne do podpór ściernych, pod agregaty, puszki montażowe do klimatyzacji, tłumiki drgań oraz wiele innych przydatnych akcesoriów ułatwiających montaż i serwisowanie systemów klimatyzacyjnych.

Szeroki wybór części do systemów klimatyzacyjnych

W naszej ofercie znajdziesz również bogaty asortyment części do klimatyzacji. Szczególnej uwadze polecamy: pompki skroplin do klimatyzatorów ściennych i podsufitowych, pompy ręczne do transferu oleju chłodniczego; szeroką gamę produktów ciśnieniowych takich jak filtry odwadniacze marki Blue Refrigeration, zbiorniki i filtry oleju, separatory cieczy oraz separatory oleju, niezbędne zawory chłodnicze, jak zaworek Schradera czy zawory zwrotne.

Odbierz rabat na części i akcesoria do klimatyzacji

Firmy związane z branżą chłodniczą, klimatyzacyjną i/lub wentylacyjną oraz Serwisantów i Monterów systemów klimatyzacyjnych zachęcamy do skorzystania z naszej oferty w ramach współpracy B2B. Aby otrzymać rabat i możliwość zakupów w cenach specjalnych wystarczy założyć konto firmowe na blueref.pl. Już dziś dołącz do nas i korzystaj z rabatów dla profesjonalistów.