Blog | Blue Refrigeration

Wszystko, co warto wiedzieć o branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i wentylacyjnej. Znajdziesz tu profesjonalne porady i rzetelne informacje branżowe.

14/05/2024

Jak działa klimatyzacja inwerterowa i dlaczego warto ją wybrać

W tym artykule przyjrzymy się bliżej zasadzie działania klimatyzacji inwerterowej, jej zaletom oraz poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy instalacja klimatyzacji inwerterowej jest opłacalna.

11/02/2023

Pompka do skroplin: rozwiązanie warte uwagi

Pompka skroplin, czyli niewielkie urządzenie o sporych możliwościach. Sprawdź, jak wybrać, prawidłowo zamontować i bezpiecznie używać pompki skroplin do klimatyzatora.

09/01/2023

Wentylatory z silnikami EC: energooszczędne rozwiązania dla chłodnictwa 

Sprawdź, co do zaoferowania branży HVAC mają nowoczesne silniki ECM oraz energooszczędne wentylatory osiowe i promieniowe.

05/09/2022

Jak rozpoznać zatkany filtr odwadniacz

Należy pamiętać, że filtry odwadniacze mają limity swojej chłonności. Oznacza to, że każdy filtr osuszacz jest w stanie pochłonąć tylko ściśle określoną ilość wilgoci

12/06/2022

Generatory ozonu bez tajemnic

W ostatnim czasie widzimy znaczny wzrost zainteresowania tematem ozonowania i możliwościami jakie daje dezynfekcja za pomocą ozonatorów. W dużej mierze, jest to efekt panującej od ponad 2 lat pandemii Covid-19.

12/06/2022

Rola i działanie filtra odwadniacza w nowoczesnych instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Filtr odwadniacz, zwany również filtrem osuszaczem, to kluczowy element każdej instalacji chłodniczej i klimatyzacyjnej. Zadaniem filtra odwadniacza jest zapewnienie wysokiej wydajności układu chłodniczego oraz minimalizowanie awarii systemu. Dlatego też filtry te, powinny być stosowane zarówno w systemach komercyjnych, jak i w przemysłowych instalacjach chłodniczych.